Всесвітній метеорологічний день

Ролі сонця у виробництві енергії, кліматичні зміни і здоров’я людей був присвячений в цьому році Всесвітній метеорологічний день, який щорічно відзначається 23 березня. Це річниця Конвенції 1950 року, яка заснувала Всесвітню метеорологічну організацію (ВМО).

Сонце – це не тільки світло і тепло, сонячна енергія служить джерелом усього життя на Землі і впливає на погоду, океанічні течії і гідрологічний цикл. Найважливішу роль сонячне світло грає в питаннях здоров’я і благополуччя людини. Енергія Сонця стає все більш популярною в якості джерела електроенергії, опалення та опріснення води. Завдяки зниженню витрат і державній підтримці відновлювальна енергія в цілому, включаючи сонячну, до 2040 року складе майже дві третини додаткових світових потужностей.

За інформацією Міжнародного енергетичного агентства, це перетворює світову структуру енергетичного сектору: частка поновлюваних джерел у виробництві енергії зросте до 2040 року з нинішніх 25 відсотків до 40 відсотків і вище. Фотовольтіка – технологія перетворення сонячної енергії в значній мірі залежить від погодних умов, тому вкрай важливе значення набувають надійні метеорологічні прогнози.

За оцінками експертів, оскільки сонячна енергія стає все більш недорогою і широкодоступною, вона зможе замінити викопні види палива, такі як вугілля чи нафту, в якості основного джерела електричної енергії – і, таким чином, допоможе загальмувати зміни клімату.